a

Facebook

Twitter

گروه حقوقی میرداد.
همه حقوق محفوظ است.

10:00 - 20:00

ساعات کار ما شنبه - چهارشنبه

021-88779341

مشاوره تلفنی09122869230

اینستاگرام

واتساپ

جستجو
منو
 

ویدیوهای آموزشی وکیل طلاق

گروه وکلای میرداد > ویدیوهای آموزشی وکیل طلاق

عسر و حجر چیست؟ به وضعیتی گفتع میشود که در آن ادامه زندگی برای خانم یا زوجه سخت میشود و تحمل زندگی در آن سخت میشود و اگر چنین چیزی برای زوجه پیش بیاید میتواند به دادگاه مراجعه و تقاضای طلاق نماید اگر این موضوع در دادگاه به تایید قاضی برسد قاضی میتواند زوج را مجبور به طلاق دادن خانم بنماید در صورتی که اجبار هم ممکن نشد زوجه میتواند با اجازه شرع طلاق خود را بگیرد.


این نوع طلاق دارای قوانینی است که به توضیح آن میپردازیم اولین شرط آن است که دلیلی برای اثبات عسر و حجر بیاوریم یعنی زوجه ثابت کند که از سمت زوج در سختی است، دومین شرط نوعیت و عرف داشتن موضوع طلاق است؛ سومین شرط این است که بتوانیم دلیل عسر و حجر را تابت کنیم ینی دلایلی برای اثبات ادعای خود بیاوریم که از سمت زوج دچار خلا و یا کمبود هستیم چون اثبات و مقبولیت این ادعاها در دادگاه توسط زن و پذیرش آن در دادگاه کار آسوده ای نیست پس بهتر است تا با کمک یک وکیل کارکشته و زبده مشکلات و مسائل حقوقی خود را پیگیری نماییم.

در واقع حق طلاق در اصل با مرد است اما زن در مواردی خاص میتواند دادخواست طلاق دهد: ۱٫عدم پرداخت نفقه از سمت شوهر ۲٫عدم توکین شوهر ۳٫ترک زندگی توسط مرد ۴٫ اثبات رابطه نامشروع
تعداد بازدید از این صفحه:۳۰ بازدید امروز: ۰ بازدید کل: ۱۳۰۷۰
تماس باما
پشتیبانی واتساپی
به مشاوره نیاز دارید؟

سوال خود را از کارشناسان ما بپرسید